Ben Ahmet Erdem Gönül

Ben Erdem, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2021 Haziran ayında mezun oldum. Intertech'te part-time ve sonrasında full-time frontend developer olarak çalıştıktan sonra, yeni bi yolda  Trendyol'dayım.

2020’nin yaz döneminde Intertech firmasında geçirdiğim staj sonrası burada yazılım mühendisi olarak işe girdim. Buradaki ekibimde, Vue ve .Net kullanarak geliştirmeler yaptık.

2019 yazında Open Software Business Solutions - OBSS şirketinde ilk zorunlu stajımı gerçekleştirdim. Bu stajda Java Spring ve React eğitimi aldık. Stajımızın sonunda ise bu sistemleri kullanarak projemizi geliştirip Netflix-like bir streaming service yaptık.

Freelance olarak 2020 yılında bir e-ticaret sitesi hazırladım. Sitenin altyapısı Shopify üzerinden çalışmakla birlikte frontend tarafında React ve teknolojilerini kullandım. Circles.com.tr, zaman içinde anlık olarak 100+ fazla kullanıcının aktif olduğu bir internet sitesi haline geldi. Circles, 100’dan fazla maske çeşidiyle Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan bir şirket.

İlgi alanım Web ve Mobil teknolojileri, son dönemde Web projelerimi React , mobil uygulama projelerimi ise React Native kullanarak geliştiriyorum. CSS kütüphanesi olarak ise Tailwind'i her projemde kullanıyorum.

Front-End ve Javascript teknolojilerine ilgi duymaya başlamadan önce Unity ile geliştirmiş olduğum Ball Meets Red isimli bir oyun var ve bu oyunu Google Play Store üzerinden yayınlamıştım. Android platformu için geliştirdiğim servisleri Java Spring üzerinde yazılmış bir halı saha kiralama projem var. Bunun dışında pek çok amatör ve production ortamına alınmamış projelerim var bu projelerime Github hesabım üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son dönemde kendimi Typescript ve Docker alanlarında geliştirmeye çalışıyorum.

Ek olarak Projelerimin detaylı ve teknik açıklamalarına Projects üzerinden ulaşabilirsiniz.