whalemints.com

img

Whale Mints, kripto dünyasında çıkmakta olan NFT Projelerinin önceden takibinin yapıldığı bir platform,React ve Firebase kullanılarak geliştirildi. Site, Github Actions ve Firebase Hosting entegrasyonu ile çalışmaktadır. CSS için SASS ve BEM kullanılmıştır. Whalemints.com üzerinde yeni çıkacak NFT projelerini, kalitelerine, popülaritelerine ve çıkış tarihlerine göre sıralamaya, blockchain ağlarına göre filtrelemeye ve twitter üzerinden yapılan çekilişleri toplu halde görüntüleme işlemlerini yapabilirsiniz.

circles.com.tr

img

Circles, freelance olarak yaptığım maske satışları yapılan bir e-ticaret sitesi,React ve Shopify API’ları kullanılarak yapıldı. Sitenin altyapısı Shopify üzerinden yürümekle birlikte sitenin ön yüzünde React teknolojileri kullandım. Circles.com.tr, zaman içinde anlık olarak 100+ fazla kullanıcının aktif olduğu bir internet sitesi ve 100’dan fazla maske çeşidiyle Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan bir site haline geldi.

D2Goo Android Uygulaması

img

D2Goo, Intertech firmasında yaz döneminde yaptığımız ve Android  platformu için yaptığımız bir mobil uygulamadır. Farklı bankalardan kredi kartlarının ekstrelerinin görüntülenmesi, borçlarının ödenmesi veya sanal kart oluşturulması gibi pek çok özellik içerir. Uygulama, Java dilinde yazılmıştır ve backend tarafı Intertech API kullanarak geliştirilmiştir.

erdemgonul.com

Websitesim erdemgonul.com kendimi React kullanarak bir proje geliştirmek amacıyla ve zaman içinde programlama konusunda edindiğim ve edineceğim tecrübeleri paylaşabilmek maksadıyla yayınladım. Sitede blog paylaşımları, benim hakkında bilgiler, front-end teknolojilerinde how-to örnekleri, yarattığım projeler ve iletişim bilgilerim yer alıyor.

Proje Gatsby, Tailwind kullanılarak geliştirildi.

Ne Yesek

img

Ne Yesek , kullanıcının lokalizasyon bilgilerini kullanarak belirlediği alan etrafındaki açık restaurantları ve bu restaurantların iletişim bilgilerini veren bir mobil uygulamadır.Kullanıcı kendi lokasyonu dışında başka başka lokasyonu da harita üzerinden seçebilmektedir. Bu restaurantlar, kullanıcının belirlediği sıralama yöntemi ile listelenir. Sıralama yakınlık mesafesine göre veya rating'ine göre yapılır.

Projeyi React Native kullanarak geliştirdim çünkü hızlı bir üretim süreci için native development yerine faydası olacağını düşündüm. Restaurantların datalarını Google Places API kullanarak aldım ve bu dataları MongoDB üzerine yükledim.Backend tarafında Node.js kullanarak bu dataların react native ile iletişimini sağladım. App'i expo-cli kullanarak geliştirdim.Kullandığım harita airbnb'nin ürettiği ve açık kaynak olarak github'ta bulunan react-native-maps'tir.

Halı Saha Kiralama

img

Halı Saha Kiralama, kullanıcının belirttiği lokasyon içindeki halısahaları gösteren ve belirlediği saate rezervasyon yapabilmesini sağlayan , oluşturduğunuz takımın da rakip bulabilmesini ve bir takımdaki eksik pozisyona yerleşebilmenize sağlayan bir Android uygulamasıdır.

Ball Meets Red

img

Ball Meets Red Unity kullanılarak yazılmış Flappy Bird tarzı kontroller içeren bir mobil oyundur.Oyun aynı zamanda Google Play üzerinde yayınlanmıştır ve 5000+ indirmeye ulaşmıştır.

Proje Unity kullanarak C# diliyle yazılmıştır.Aynı zamanda reklam özelliklerinin eklenebilmesi için Google AdMob Servisleri kullanılmıştır.

Ladies Man - JS13K 2018

img

Ladies Man, Javascript kullanılarak yazılmış bir browser tabanlı oyundur.JS13k , maksimum 13 kb kullanarak belli bir tema altında bir oyun geliştirme yarışmasıdır. Ben de bu projeye 2018 yılında bu oyun ile katıldım.

Proje Javascript kullanarak yazılmıştır.Fizik framework'ü olarak Kontra.js isimli minimized gaming framework'ü kullandım. Yazıları pixel-font minimized kullanarak yazdırdım. Bunun dışındaki herşey projenin 13kb'tan büyük olmaması için HTML5 , CSS ve Javascript kullanarak yazılmıştır.